Fabryka grzejników Stelrad została założona 1925 roku. W roku 1939 rozpoczęto produkcję pieców, ogrzewaczy olejowych oraz grzejników elektrycznych. Dynamiczny rozwój rynku spowodował w roku 1960 rozbudowę głównej Fabryki. W roku 1970 został otworzony nowy magazyn i budynek biurowy. Fabryka została w roku 1980 nabyta przez grupę Stelrada należącą do Metal Boxu a następnie w roku 1989 przez koncern Caradon PLC. W roku 1993 nastąpiła modernizacja linii produkcyjnych przez oddanie do użytku nowej lakierni oraz dwóch linii szybkiej produkcji a w roku 1997 został wprowadzony nowoczesny proces produkcyjny TPM. W chwili obecnej fabryka należy do światowych liderów produkujących grzejniki stalowe panelowe należąc do Stelrad Radiator Group.

Najnowocześniejsze metody produkcji grzejników Stelrad i staranne kontrole wg surowych norm ISO 9001 gwarantują utrzymanie ich najwyższej sprawności i wytrzymałości na stałym poziomie. Korzystna cena za każdy Watt wydajności grzejnika Stelrad powoduje obniżenie kosztów inwestycji. Optymalny stosunek ogrzewania promiennikowego i konwekcyjnego przyczynia się do podniesienia komfortu w pomieszczeniach. Eleganckie i solidne elementy Stelrada o klasycznej i ponadczasowej linii doskonale komponują się z każdym wnętrzem. Dzięki zastosowaniu listwowych uchwytów montażowych typu Monclac możliwe jest szczególnie precyzyjne dopasowanie grzejnika do podłączenia co owocuje jego estetycznym i dyskretnym wyglądem. Grzejniki Stelrad wyróżniają się wielością wymiarów- wysokości, głębokości i długości. Dla tej samej mocy grzewczej jaka jest wymagana dla danego pomieszczenia możemy dobrać grzejniki: niskie lub wysokie, wąskie lub szerokie. Dla klientów o specjalnych wymaganiach przygotowane zostały wyjątkowe serie Planar i Vertex. W ten sposób grzejnik staje się elementem nowoczesnego wystroju wnętrza.

Zabezpieczenia i gwarancja

Obróbka powierzchni zewnętrznej grzejnika polega na odtłuszczeniu, żelazofosforanowaniu, pasywacji, płukaniu i gruntowaniu . Następnie grzejniki pokrywane są warstwą specjalnej jakości proszku i wypalane. Wykończenie powierzchni polega na wysokowartościowym, elektrostatycznym powlekaniu proszkowym. Zapewnia to doskonałe utrzymanie wyglądu grzejnika na wiele lat jego eksploatacji oraz umożliwia bezproblemową dbałość o utrzymanie jego czystości bez szkody dla trwałości.